Detox duše – jak na to?

Spousta lidí se drží detoxu těla, ale co taková duše? Ta také může být zahlcena spoustou věcí, které jí neprospívají. Když bude zahlcená přespříliš, může být nemocná. Péče o duševní zdraví je neméně důležitá. Když je toho na vás moc, vyzkoušejte detoxikovat svou duši. Jak na to?

Snažte se předcházet stresu

Stres je všude – v práci, doma, ve vztazích, rodině. Snažte se mu předcházet a eliminovat jej. Je-li vaše práce stresová a vy jej nesnášíte dobře, pak by možná nebylo od věci zkusit si hledat jinou práci. Vyzkoušejte různé relaxační techniky, jógu, omezte alkohol, kofein, cigarety a podobně. Tohle není řešení.

Investujte do sebe sama

Selflove je v poslední době hodně omílané téma, pokud se nemáte ráda sama, duše vás může bolet. Jsem hezká, jsem chytrá, jsem hubená, jsem milá? Otázky, samé otázky. Mějte se rády takové, jaké jste. Pokud je něco, co chcete změnit, s chutí do toho!

Přátelství je základ

Podobně jako rodina i scházení se s přáteli je do jisté míry velmi důležité. Právě oni vás mohou dostat ze špatné nálady, rozptýlí vaše obavy, popřípadě s vámi jen sdílí váš život. Bez přátel by to na světě byla velká nuda!