Máte větší prsa? Přečtěte si, jak správně vybrat podprsenku

To, co vám jiné ženy závidí, vám mnohdy znepříjemňuje život. Máte od přírody velká prsa, která se sice těší obdivu okolí, ale nedaří se vám pro ně najít vhodnou podprsenku… Nezoufejte, třeba jste jen nedbala základních pravidel. Prozradíme vám, na co si dát pozor a jak vybrat ten nejlepší model.

Dámské podprsenky určené pro větší poprsí mívají trochu jiný střih než běžné prádlo. Důvodem je lepší opora pro mohutnější hrudník. K praktickým vychytávkám patří zpevněný boční díl, který prsa tvaruje a zároveň je udržuje na svém místě.

Pozornost věnujte také švům, respektive jejich umístění. Pokud má podprsenku v přední části šev ve tvaru T, ňadra díky tomu získávají pěkný, kulatější tvar. Chcete-li je naopak opticky zmenšit, zvolte podprsenku se šikmými švy. Přítomnost tohoto prvku může „ubrat“ až dva čísla!

O pohodlí může rozhodnout obvod

Váhu prsou nenesou pouze ramínka, ale také obvodová část podprsenky. Důležitá však není jen délka – pozornost věnujte i celkovému provedení. Kvalitní podprsenky mají obvod podšitý jemnou gumičkou, která slouží jako prevence před nepříjemným zařezáváním. A budete-li si moct zvolit zapínání, preferujte tři háčky namísto dvou.

Zrádná ramínka

Ramínka by na vašich ramenou neměla zanechávat rudé pruhy a otlačeniny! Zvolte proto podprsenku s širšími ramínky, které lépe rozloží váhu prsou. Dobrou volbou je podprsenka Calvin Klein s velmi širokými, překříženými ramínky.

Prádlo musí dýchat

K hlavním kritériím výběru podprsenky pro větší prsa patří prodyšnost. Jistě vás potěší, že dobře dýchají i některé vyztužené modely. Stačí se poohlédnout po podprsence ze speciální směsi lehkých a vzdušných materiálů. V takové se potit určitě nebudete.

A co kostice – potřebujete je vůbec?

Kostice poskytují prsům oporu, ale mnohé podprsenky se bez nich docela dobře obejdou. Mají jiné podpůrné prvky a absenci kostic ani nezaznamenáte.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.