Jakou rychlost internetového připojení doopravdy potřebujete?

Každý, kdo si zařizuje internetové připojení má samozřejmě zájem o tu největší přenosovou rychlost – ono se to sice jednoduše řekne „dejte mi tu nejrychlejší“, nicméně celá věc je mnohem složitější, než si představujete. Víte vůbec, jakou rychlost ve skutečnosti využíváte? Vyplatí se vám platit za vysokorychlostní internet?

Co vlastně tato rychlost znamená?

Rychlost připojení je doba, za kterou se data z internetu stahují nebo naopak na internet nahrají. Je nejčastěji udávána v kilobitech či megabitech za sekundu a toto číslo nám říká, jaký objem dat jsme obecně schopni stáhnout či naopak nahrát.

Bity nebo bajty?

Tak na tuto záměnu si dejte velký pozor! Mějte na paměti, co jste se učili ještě ve škole – že jeden bajt je osm bitů. Příklad: Rychlost vašeho připojení k internetu je 8 Mb/s – to znamená, že za 1 sekundu přijmete nebo odešlete 1MB dat.

Takové to běžné denní surfování

Pokud patříte mezi ty „běžné surfaře“ a denně pouze postujete na facebooku či prohlížíte email, bohatě vám stačí pořídit si internet s přenosovou rychlostí 30 Mb/s. To samozřejmě pouze za předpokladu, že doma využíváte pouze jedno zařízení.

Samozřejmě také záleží na tom, jaká je v místě vašeho bydliště dostupná přenosová rychlost. Ve větších městech rozhodně není problém připojit se k vysokorychlostní síti, například internet Brno či Praha – tam dosáhnete mnohonásobně větší přenosové rychlosti než v malých vesničkách.

Více či méně?

Při výběru rychlosti připojení k internetu musíte zvážit, jak často a k jakým účelům budete tedy internet využívat. Chcete stahovat filmy či hrát online hry? Tak v tomto případě si s přenosovou rychlostí 30 Mb/s moc nevystačíte. Samozřejmě, čím náročnější uživatelské úkoly budete provádět, tím vyšší rychlost budete potřebovat. Sdělte tedy svému vybranému poskytovateli, jaké máte nároky na rychlost – každý seriózní poskytovatel vám jistě rád poradí.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.