Víte, jak se postupuje při pracovním úrazu?

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Občas tomu je bohužel i v zaměstnání, i když se často dodržují potřebné zásady bezpečnosti práce, dojde k úrazu. Pracovní úraz je velmi vážná věc, obzvláště, pokud máte vážná zranění, která vám způsobí dlouhou neschopnost nebo následky. Víte, jak při úrazu postupovat?

Když se pracovní úraz přihodí, nahlaste ho co nejdříve zaměstnavateli a současně se snažte zajistit důkazy, nejlépe fotografie a svědky, kteří budou schopni okolnosti nehody potvrdit. Poté je nutné trvat na vypracování záznamu o úrazu (ten by měl být ve firmě na místě, kde je lékárnička). Záznam o úrazu vám bude sloužit pro vyjednávání s pojišťovnou, každý zaměstnavatel je totiž ze zákona povinen uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Zaměstnavatel by se měl snažit projevit maximální snahu o vyřešení události a zajistit vám odškodnění v maximální výši, pokud ne, okamžitě se obraťte na 1. zdravotní.

Když se k vám zaměstnavatel otočí zády

Ne každý zaměstnavatel je ochotný vám pomoci, někdy je reakce skoro šokující, když se zaměstnavatel vymlouvá, odmítá odpovědnost nebo vás dokonce zkusí zastrašit. Mnoho lidí se skutečně zastrašit nechá, protože se v zákonech nevyzná a zaměstnavatel na to spoléhá. Zastrašit byste se však rozhodně nechat neměli, vždy náleží za pracovní úrazy odškodnění a rozhodně ne malé. Může být i ve výši stovek tisíc korun nebo i ve výši několika milionů, pokud jde o velmi vážná zranění s trvalými následky.

1. zdravotní je advokátní společnost, která se na pracovní úrazy specializuje. Nebojte se, její pomoc vás nic stát nebude. Udělá za vás všechny potřebné konzultace, vyjednávání s pojišťovnou i právní zastoupení. Odměnu si vezme jen tehdy, když případ dotáhne do konce a pomůže vám získat maximální odškodnění. Nenechte se šidit zaměstnavateli a získejte, na co máte nárok, 1. zdravotní můžete kontaktovat na webu 1zdravotní.cz nebo na čísle 733 60 80 91.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.