Studium cizího jazyka prospívá mozku. Začít můžete kdykoliv!

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš… Jenomže co když jste ve školní lavici nedávala pozor a nenaučila se ani základy cizích jazyků? Teď by se vám znalost angličtiny určitě hodila, a to nejen po stránce kariérního růstu, ale také z praktického hlediska. A brání vám snad něco, abyste své language skills oprášila v rámci vhodně zvoleného kurzu? Mozek vám poděkuje, protože pravidelným studiem podpoříte jeho činnost. Odborníci z Edinburghu dokázali, že učení cizího jazyka pozitivně ovlivňuje soustředění!

Čím dříve začnete, tím lépe pro vás

Se studiem cizího jazyka je dobré začít v raném dětství. Právě tehdy je mozek velmi dobře připraven vstřebat spoustu nových informací. Je jako houba vsakující vše, co se jí připlete do cesty. Ale pokud patříte k lidem, kteří se z určitých důvodů začínají učit až v dospělosti, nic si z toho nedělejte. Naděje, že budete schopna plynně hovořit anglicky, nikdy neumírá. Dobrá zpráva je, že učení prospívá mozku v jakémkoliv věku. Vhodně zvolená angličtina pro začátečníky je koncipována tak, aby se „chytl“ i ten, kdo zpočátku nedokáže ani pozdravit.

Cizím jazykem proti demenci

Souvislostí mezi studiem cizích jazyků a duševním zdravím zaujala Thomase Bucka a jeho kolegy. Vědci z Edinburghu zjistili, že u jedinců, kteří v raném dětství hovoří více než jednou řečí, se stařecká demence projevuje v průměru o čtyři roky později než u ostatních lidí. A právě tento fakt je přivedl k myšlence, zda může studium cizího jazyka pozitivně ovlivnit kognitivní (poznávací) funkce člověka.

Následného výzkumu se zúčastnili mladí lidé ve věku kolem dvaceti let. Postoupili psychologické a kognitivní testy, z jejichž výsledků je patrné, že se účastníci hovořící více než jednou řečí dokáží mnohem lépe soustředit. Ještě zajímavější však bylo zjištění, že nehraje roli věk, ve kterém se dotyčný začal studiem cizího jazyka zabývat.

Mozek, který přepíná z jednoho jazyka do druhého, rychleji zpracovává informace a je pružnější. Z neurobiologického hlediska je vysvětlení logické – tvoří se nové neuronové vazby a zlepšuje se celková struktura mozku.

Zásadní je vhodně zvolená metoda

Rozhodla jste se, že začnete a ráda byste docházela na angličtinu, která vás bude bavit? Dobrou volbou je jazyková škola Praha JS FAN. Kurzy probíhají v menších skupinkách osob a studenti se díky tomu mohou maximálně zapojit do výuky.

JS FAN pořádá také kurzy angličtiny pro děti, a to formou populární metody Wattsenglish. A zájemci o mezinárodní certifikát se mohou přihlásit na kurz Flyers.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.