Víte, že víno Old Porter se pije i s kostkami ledu? Stačí si vybrat správný typ

Klasická vína dělíme na suchá, sladká a polosladká. Ať už se jedná o bílá, červená nebo růžová vína, perlivá či bez bublinek, vždy můžeme cítit alespoň mírnou kyselost. Na rozdíl od nich si můžete koupit i vína Old Porter, která patří do „soudku“ jiných vín, jež jsou celosvětově vyhledávané, a jejich chuť je doslova famózní. Tady poznáte, co znamená pít sladké víno.

Old Porter od výrobce Pérez Barquero

Vynikající víno Old Porter najdete na webových stránkách http://www.oldporter.cz/. Vinaři ze španělské oblasti Montilla – Moriles jsou věhlasní lahodnými sladkými víny, jež jsou vyráběny zejména z odrůdy Pedro Ximénez. Jedním z nejlepších sklepů oblasti je Bodegas Pérez Barquero.

Ochutnat můžete jeho Old Porter Rich Sweet Wine, což je červené víno, které zrálo čtyři roky v sudech z amerického dubu. Má barvu, která připomíná mahagon se zářivými odlesky. Ve vůni ucítíte zralé ostružiny, nakládané ořechy, chuť je plná medová, jahodovo – čokoládová s jemnou tříslovinou. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Chutná s dezerty, paštikami a kvalitními plísňovými sýry.

Dopřát si můžete i Old Porter White Sweet Wine, což je bílé víno, které zrálo v sudech z amerického dubu šest měsíců. Barva je nažloutlá, zářivá, vůni zaplňují lipové tóny, med i vanilka. Chutná po kandovaném ananasu s nádechem javorového sirupu. Má dlouhý příjemný hřejivý dozvuk. Hodí se jako aperitiv i digestiv a vhodný je ke smetanovým zákuskům.

Posledním třetím druhem je víno Old Porter Pink. Růžové víno s jasnými odlesky a vůní zralých malin a brusinek si vás podmaní. Hřejivé tělo s komplexním aroma sušeného ovoce se zavdává s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Lze jej pít při pokojové teplotě i s kostkami ledu. Chutnat vám bude se sladkými pokrmy.

S chutí i vůní Old Porter z Bodegas Pérez Barquero budete jistě maximálně spokojeni.