Jak se chránit před nachlazením během zimních dnů?

Zima je již v plném proudu a se změnou teplot a zhoršujícím se počasí přichází i riziko nachlazení. Stačí jedna vycházka bez šály, hloupá náhoda nebo nedostatečná obranyschopnost, a nachlazení je na světě. Nenechte se proto skolit nachlazením a vsaďte na dostatečná preventivní opatření.

Posila imunitního systému

Stále opakovanou pravdou, na kterou přesto často zapomínáme, je, že základem našeho zdraví je pestrá strava. Ta tvoří váš organismus a má obrovský vliv na vaše zdraví. Dopřávejte si proto i přes zimu pestrou stravu bohatou na vitamíny, minerální látky, omega-3 mastné kyseliny, vlákninu, atd. Pestrá strava posiluje imunitní systém a lépe vás chrání před rizikem nachlazení. Nemusíte nutně jíst avokáda, manga či jahody, které jsou velmi drahé. Dostatek vitamínů se skrývá i v řepě, dýni, jarní cibulce či pomerančích a mandarinkách, které vás vyjdou finančně lépe a stejně podpoří vaše zdraví.

Zachumlejte se!

Myslete také na dostatečně zateplené oblečení, které vás před nepříznivým počasím ochrání. Pro ženy jsou ideální zateplené dámské bundy nebo dámské kabáty. Páni mohou zvolit sportovní zateplené bundy či pánské kabáty, které jim dodají na eleganci. Pestrou nabídku kabátů naleznete na stránkách e-shopu eleganter.cz. Nezapomeňte nejen na zateplenou vrchní vrstvu. V chladnějších dnech se nebojte sáhnout po termoprádle či kvalitních svetrech a mikinách.

Pravidelný pohyb

Možná vás to překvapí, ale před nachlazením vás preventivně chrání i pravidelný pohyb, který vás udržuje v kondici a posiluje obranyschopnost. Pohyb je vedle pestré stravy tím nejdůležitějším a nejlepším, co můžete pro své zdraví udělat.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.