Himalájské solné lampy mají mnoho zdravotních přínosů

Himalájské solné lampy jsou krystaly vytesané z jantarově zbarvené kamenné soli, vyhloubené tak, aby se do nich vešly žárovky. Když je zapnete, vydávají teplou, červeno-růžovou záři, která navozuje příjemné pocity a nejen to.

Co přesně jsou solné lampy?

Pokud jste škrábali hlavu nad tím, co přesně je himalájská solná lampa, tady je zjednodušené vysvětlení. Tento produkt je vytvořen z růžových krystalů soli, které pocházejí z oblastí poblíž Himalájí, jako je Pákistán. Růžová sůl se používá ve všem, od varných desek pro grilování, solné svícny až po tzv. solnou terapii v lázních.

Zdravotní výhody solných lamp

Pokud jde o solné lampy přírodní,má se za to, že růžová sůl uvolňuje do vašeho prostoru záporné ionty, které dokáží ovzduší zbavit prachových částic, které mohou ovlivnit vaše zdraví, a tak vyčistí váš prostor a zlepší kvalitu ovzduší vašeho domova. Z tohoto důvodu mnozí věří, že dokáže vše od zvýšení energetické úrovně po zmírnění příznaků alergií. Mnoho lidé tvrdí, že tyto růžové solné lampy mohou dokonce pomoci zvýšit vaši celkovou náladu a pomohou vám spát zdravěji.

Fungují solné lampy?

Je důležité si uvědomit, že žádné významné studie nepodporují údajné zdravotní přínosy himalájských solných lamp, pokud jde o kvalitu ovzduší, ale jedna studie naznačila, že negativní ionty mohou pomoci snížit depresi. Ale jak již bylo řečeno, tato oblíbená dekorace může být skvělým doplňkem vašeho domova. Lampa vydává narůžovělý odstín, díky kterému je atmosféra příjemná a uvolňující. Různé designy se hodí k estetice vašeho domova, včetně miniaturních verzí, které vytvářejí ideální noční osvětlení. Navíc lampy v současné době trendují v domácím dekoračním prostoru.

Na webu magieprirody.cz vybírete svou solnou lampu z pohodlí domova. Kromě solných lamp na webu objevíte mnoho dalších přírodních produktů, například yoni vajíčko, figurky z drahých kmenů, minerály a z nich vytvořené šperky a mnoho dalšího.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.