Chorvatsko není jen moře

K Jadranu do Chorvatska je to relativně blízko a autem do chorvatska se díky dálnicím dostanete za 10 hodin. Mnohé cestovky nabízejí také zájezdy chorvatsko autokarem, vlakem i letadlem. Většina turistů míří samozřejmě na pobřeží, aby si užívali úžasného moře a sluníčka při opalování na upravených oblázkových plážích. Kdo má rád také historii a starobylé památky, je pro něho ideální destinací město Trogir ležící v Jižní Dalmácii.

Co nabízí Trogir?

Historické město Trogir se nachází 27 km západně od Splitu a leží při Jadranské magistrále. Proto je snadno dostupný autem. Jeho historické jádro má jedinečnou hodnotu, díky níž je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrum je plné historických památek pocházejících až ze 3. století. Pevninu s ostrovem spojuje jednak kamenný most, a jednak vede přes Trogirský průliv moderní zvedací most. Nové části města se rozrostly na pevnině oběma směry i na ostrově zejména po jeho březích. Ve všech částech Trogiru je velká nabídka ubytovacích kapacit nejrůznějšího charakteru. Jsou zde k dispozici penziony, hotely i spousta soukromých apartmánů.

Jak sehnat ubytování?

Pokud nechcete být závislí na cestovkách a pojedete do Chorvatska po vlastní ose, můžete si v předstihu zajistit i ubytování. Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je využití internetového portálu Ubytování Chorvatsko. Portál nabízí spoustu informací o Chorvatsku včetně ubytovacích možností. Postup je jednoduchý, neboť nejprve zvolíte příslušný region, v tomto případě tedy Jižní Dalmácii a pak město Trogir. Dále si zadáte počet osob a období, čili termín, ve kterém byste zde chtěli strávit dovolenou. Pak už budete jen čekat, až vám na emailovou adresu přijdou nabídky jednotlivých ubytovacích zařízení. Výběr vám usnadní novinka, kterou je vizualizace ubytovacího objektu, takže si budete moci učinit reálnou představu o jeho vzhledu a vybavení. Poté, co si vyberete, vyplníte příslušné údaje a odešlete nezávaznou poptávku. Tu obdrží majitel daného objektu, se kterým budete prostřednictvím emailu komunikovat a domlouvat podrobnosti.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.