Zdravé hubnutí bez jo-jo efektu

Dnešní doba je uspěchaná a hektická. Lidé se často stravují za pochodu nebo něco rychlého zhltnou ve Fast Foodech. Bez výživného jídla brzy během dne pociťují únavu, někdy přecházející do nepříjemných migrén. Nepravidelná strava, smažená jídla ze stánků s rychlým občerstvením se brzy začnou podepisovat nejen na zdravotním stavu, ale také na postavě.

Jezte 5x denně

Základem zdravého jídelníčku je jíst minimálně 5x za den. Pro začátek úspěšného dne nabitého energií a elánem je snídaně. Přeslazená kobliha sice ukojí naše chuťové pohárky, ale to je asi tak vše. Vyměňte sladké pečivo za celozrnné nebo žitné. Dejte si k snídani kvalitní, nepřeslazené cukrem, kaši. Cukr a bílé pečivo jsou zabijákem plochého břicha. U obědů a večeří dbejte na přísun bílkovin. Sacharidy obsažené v těstovinách nebo bramborách neuškodí, pokud se nepřejídáte. Ke svačinám postačí ovoce s jogurtem. Zdravý jídelníček si můžete nechat sestavit a to dokonce zdarma od odborníků. Každý má jinou strukturu těla a odlišné je hubnutí u žen a mužů. Proto se sestavují jídelníčky přímo na míru.

Nevažte se, měřte se

Už na Základní škole jsme se učili, že svaly váží více než tuky. Pokud jíte zdravě s dostatkem bílkovin, začnou se tvořit svaly a tuky mizí. Proto se neděste, když váha půjde dolů pomaleji než centimetry. S přísunem bílkovin začne tělo nejen hubnout, ale také se znatelně zpevní. Proto zahoďte váhu a raději vytáhněte krejčovský metr.

Hýbejte se

Nejideálnější pomocníkem v hubnutí společně se zdravým jídelníčkem je běh nebo rychlá chůze. I krátká procházka do práce pomůže v boji s přebytečnými kily. Nikdy neběhejte s plným žaludkem. Před během si dejte banán nebo jiné ovoce. Sacharidy vám dodají energii k lepším výkonům. Po doběhnutí se vydýchejte a až po 40-60 minutách si dejte lehké jídlo bohaté na bílkoviny.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.