Venkovní žaluzie – jak vám mohou pomoci od přímého slunce?

Sluníčko je skvělé, zejména když rozmrzáte po dlouhé zimě. Když se halíte do několika vrstev bundy, šály, čepice a podobně, říkáte si, že už je potřeba, aby bylo léto, teplo, sluníčko a horko. V tu chvíli dáte za teplý letní den, kdy můžete jít ven jen v tričku spoustu věcí. A když konečně ta doba nastane, je venku velké teplo, horko a někdy až nepříjemné parno, tak s lítostí vzpomínáte na sníh a říkáte si, že by mohlo být pár dní zima, možná by mohlo pršet. Také to znáte?

Nepříjemná vedra v bytech a domech

Bydlíme v panelovém domě a v zimě to jde, je tady příjemně. V létě to však není nic moc dobrého a příjemného, zvláště když jsou velká vedra. Máme byt úplně nahoře, takže v létě tady skrz střechu a přes okna paří slunce. Do pokoje dětem svítí slunce do jedenácti, od jedné svítí slunce zase do obývacího pokoje. Větráky, těch máme doma hned několik. A stále je u nás horko a řešíme to různě. Nevětráme příliš, používáme led před větrákem, občas se zchladíme studenou sprchou. V bytě máme stažené žaluzie, ale je to o ničem. Pořád horko“ stěžuje si paní Voláková a její rodina přikyvuje.

Jednou jsem u kamarádky, která je na tom podobně a doma má také nepředstavitelné vedro, viděla žaluzie, ovšem venku. Venkovní žaluzie Mladá Boleslav, poradila mi. Prý jsou skvělé, díky nim se reguluje denní světlo a navíc mají vliv na teplotu v místnosti, nebude doma takové horko. Vybrat jsme si mohli z široké nabídky barev, tvarů a lamel, všechno šlo skvěle ovládat. Venkovní žaluzie Praha pro nás byly záchranou. V létě tak už je u nás snesitelněji a lépe. A hned se doma lépe dýchá, můžeme občas taky vyvětrat a celkově regulujeme světlo. Manžel je z nich nadšený, po noční se mu díky úplné tmě spí lépe“ shrnuje pozitiva venkovních žaluzií paní Voláková.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.