Podle čeho vybírat dětskou kosmetiku?

Každá maminka ví, že péče o novorozence a jejich potřeby je nejen důležitá, ale také náročná. Kromě jiného je potřeba pořídit kvalitní kosmetické přípravky, neboť dětská pokožka i vlásky jsou mnohem citlivější a tudíž náchylnější k podráždění, než pokožka dospělých. Je tedy na místě pořídit vhodné kosmetické přípravky.

Na co se zaměřit?

Pro děti je k dostání speciální kosmetika dětská. Výrobci vědí, jak na miminka, proto kosmetika není parfémovaná, neobsahuje parabeny ani žádné další látky, které by mohly dráždit. Každá dětská pokožka je trochu jiná, proto i tento fakt je nutno brát v potaz.

  • Tip dětské pokožky a věk dítěte

Pokud zvolíme nevhodnou kosmetiku, může způsobit podráždění jemné a citlivé dětské kůže. Pokud má miminko kůži suchou, vyžaduje hydrataci a kosmetiku, která bude zároveň chránit před vysoušením. Citlivá pokožka zase potřebuje přípravky bez parfemace.

Nejvíce citliví jsou novorozenci, jejichž pokožka si teprve, na nový svět, přivyká. Během vývoje a růstu se dětská pokožka stává odolnější. Pokud si nevíte se správným výběrem rady, obraťte se na odborníky. Spoustu informací a rad nabízi web jaknamiminka.cz.

  • Kosmetika podle sezóny

Jiné přípravky jsou vhodné pro zimní a jiné zase pro letní období. V zimně je potřeba pokožku hydratovat, neboť ji vysušuje studený vzduch. Vhodné jsou krémy mastnější. V létě je zase potřeba kosmetika s vysokým ochranným faktorem.

  • Účel kosmetiky

Jiný druh kosmetiky je potřeba na mytá pokožky těla, jiný na vlásky. Jiné složení a vlastnosti mají krémy či tělová mléka určená na tělo a jiné zase na obličej. Také je potřeba brát v potaz aktuální zdravotní stav miminka.

Jaké druhy kosmetiky používat?

  • Mýdla

V nabídce naleznete tuhá mýdla určená přímo pro jemnou dětskou pokožku.

  • Sprchový gel

Jedná se o tekutou alternativu tuhého mýdla. Někomu se možná bude lépe používat.

  • Oleje

Lze si pořídit oleje, které jsou určené výhradně pro mytí. Další možností jsou oleje určené k péči po koupeli, které jsou hydratační a pečující.

  • Tělová mléka a krémy

Pečují o pokožku a lze je používat i během celého dne.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.