Když se řekne tapetování

Co si vybavíte pod pojmem tapetování? Mně vždy naskočí vzpomínky z dětství na nevzhledné vzory v unylých barvách, které se společně s papírovým základem tatínek snaží donutit držet na zdi. Všude kolem mokro a lepkavo… Ne, to nikdy, to jsem se zapřísahala již mnohokrát. Ovšem možná k tomu člověk dospěje časem nebo je to taky tím, že dnes není lepení tapet takový problém. Samotné tapety jsou vyráběny z kvalitnějších materiálů, ano jsou vliesové tapety, ale i ty papírové se lepí výrazně lépe a navíc jsou k dispozici mnohem kvalitnější lepidla. Prostě tapetování už není tak šílená věda a tapety vypadají skutečně k světu.

Záleží, kam s ní

Papírové se nejčastěji používají v dětských pokojích. Jsou levnější, proto vás nemusí tolik trápit, když je děti poškodí nebo je použijí jako omalovánky. Naopak do obývacího pokoje, pracovny nebo ložnice se velmi dobře hodí vliesové tapety, které mohou nést fotografické nebo opakující se vzory, stačí si vybrat. Velmi dobře působí fototapety se vzory panoramat různých velkých měst, krajin či přírodních zátiší. Někdo má svá oblíbená zvířata, jiný zase automobily, proto si každý v širokém sortimentu tapet najde to pravé.

Fototapety se vyrábí také s trojrozměrným efektem, ty se skvěle hodí třeba k prosvětlení tmavší chodby. Můžete použít tapetu s dekorem otevřených dveří do zahrady nebo třeba do lesa. Chodba díky tomu získá opticky i víc prostoru. Tapety ale mají své místo i v kuchyni. Možná byste nevěřili, ale moderní odolné vinylové tapety jsou omyvatelné a často se používají na zeď za kuchyňskou linkou. Dále existuje celá řada samolepicích tapet, které se hodí k renovaci ledniček. Chcete-li vaši kuchyň ozvláštnit, nevyhýbejte se ani moderním tapetám na podlahu, které dokážou navodit v místnosti skutečně originální atmosféru.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.