Co jako první sledovat při výběru ojetého nákladního auta?

Kupovat nákladní auto není nic výjimečného. Jednat se může jak o klasické, tak o tahač s návěsem, stejně jako může jít třeba o dodávku. Prodej nákladních vozidel má dvě kategorie. První jsou automobily nové a dále to jsou automobily ojeté. My se podíváme na hlavní věci, které je dobré sledovat při výběru z kategorie číslo dvě. Tedy ze segmentu ojetin. Ty najdete například na webu truck1-cz.com.

Stav tachometru

První věcí, na kterou je třeba se zaměřit, je zcela určitě stav tachometru kupovaného vozu. Je jasné, že čím je nižší, tím samozřejmě lépe, jelikož to přináší jistoty, že s vozem nebylo ježděno nijak výrazně, což má vliv i na celkový stav jeho motoru. Nízký nájezd je zárukou, že auto toho zvládne ještě celkem dost a tak může sloužit i dlouhé roky.

Kosmetický stav

U nových automobilů je jasné, že vůz bude dokonalý. Pokud je volený vůz z druhé ruky, je dobré hledět i na celkový kosmetický stav. Je pravdou, že i bazar nákladních automobilů dokáže nabídnout velmi pěkné a zachovalé kousky. Vaším cílem by samozřejmě mělo být je najít. Pokud jde právě o kosmetický stav auta, je vhodné hledět na věci, jako je:

Případná koroze

Opotřebovanost interiéru

Škrábance a jiné problémy na karoserii

Rok výroby

Čím je auto starší, tím častější že být riziko problémů a oprav, jelikož některé části vozu mají to nejlepší takzvaně za sebou. Proto je důležité hledět i na ro výroby. Dobré je také to, aby korespondoval s celkovým nájezdem. Jsou situace, kdy staré auto s minimálním nájezdem vyvolávat mnohé pochybnosti.

Cena

I ta je parametrem, na který se hledí jako první. Hlavně proto, že při koupi je dobré míst stanovený určitý rozpočet, kterého je ideální se držet. Dále také proto, že je vhodné myslet na to, zda cena vozu opravdu odpovídá jeho současnému stavu. Jak z hlediska stáří a nájezdu, tak z hlediska stavu, ve kterém daný automobil je.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.