Chcete snížit daňovou zátěž? Tyto cesty patří mezi nejpopulárnější

Daně jsou něčím, co trápí jak zaměstnance, tak pochopitelně hlavně podnikatele. Ti však mohou částečně ovlivnit, jaké bude právě jejich daňové zatížení. Společně se podíváme na to, jaké cesty v tomto směru existují a které jsou ty nejpopulárnější.

Firma v daňovém ráji

Rozhodně jeden z velmi poptávaných způsobů, jak se dá snížit daňové zatížení. To proto, že v daňových rájích jsou sazby skutečně minimální. Mluvíme o možnosti, která se označuje jako offshore. Kladem je i fakt, že výběr takových daňových rájů je celkem velký a kromě klasických zemí nelze zapomínat ani na stále populárnější nováčky. Potvrzuje to i společnost ioffshore.cz. A sem řadíme třeba lokace, jako:

Spojené arabské emiráty

Delaware

Marshallovy ostrovy

Kvalitní účetní, nebo daňový poradce

Kdo se rozhodne přesunout firmu do některé z výše zmíněných zemí, má výhodu v tom, že daně platí offshore společnost většinou paušálně a tak se nemusí nijak výrazně zatěžovat vedením účetnictví. Kdo se rozhodne firmu ponechat v ČR, ten by si měl najít zkušenou účetní, nebo také dobrého daňového poradce. To proto, že tato osoba velmi dobře ví, jak si daňový základ efektivním způsobem snížit. A právě díky tomu bude celkové daňové zatížení podstatně nižší, než když člověk nezná možnosti a tak daně platí ve výši, která může být zbytečně vysoká.

Vyšší náklady

Když má firma vysoké náklady, logicky má také nižší daňový základ a tak platí menší daně. I toto je cesta, která je celkem využívaná. Na druhou stranu vyšší náklady logicky znamenají nižší zisky. Proto je efektivní, když dané náklady souvisí nejenom přímo s provozem firmy, ale když se přenášejí i do osobního života podnikatele. Příkladem je třeba nákup lepšího vozu, kvalitního mobilního telefonu, nebo výkonné výpočetní techniky. Tedy věcí, které může pochopitelně využívat také v rámci svého osobního života. Výsledkem je větší prestiž a přitom nižší daňový základ.

Separator image Publikováno v kategorii Tipy & rady.