V čem vyniká chirurgická ocel? Téměř ve všem

Chirurgická ocel patří mezi oblíbené materiály nejen mezi šperkaři. Její vlastnosti jsou natolik dokonalé, že slouží i na operačním sále.

Chirurgická ocel se používá v celé řadě odvětví, uchytila se ale především v tom šperkařském. Dámské náramky z chirurgické oceli, motorkářské prsteny, ale také visací náušnice z chirurgické oceli nebo řetízky. To je jen krátký výčet šperků, které můžete na trhu pořídit. A není se čemu divit, že tento materiál tak oblíbený nejen mezi šperkaři.

Na operační sál

Chirurgická ocel se kromě výroby šperků používá i k výrobě lékařského náčíní. Abychom zjistili, proč tomu tak je, tak nemusí jít moc daleko. První důležitou vlastností, která se hodí nejen na operačním sále, je vysoká pevnost a tvrdost. V nemocnicích se ovšem hodí ještě jedna vlastnost. Chirurigická ocel je totiž hypoalergenní. Lékaři si tak mohou být jistí, že po lékařském zákroku nehrozí žádná alergická reakce.

Lékaři ale nejsou jediní, kteří využívají dokonalých vlastností této oceli. Jak jsme zmínili už na začátku, velice populární je především už šperkařů. Chirurgická ocel je sice velice tvrdá, ale při roztavení je taktéž velice tvárná. Šperkaři si ji ovšem cení kvůli tomu, že neoxiduje. Díky tomu vydrží dlouho barevně stálá a bez jakýchkoliv mechanických poškození.

Kupte si jeden

Další výhodou chirurgické oceli je možnost ji obarvit. Díky tomu je možné vytvořit šperky téměř nerozeznatelné od pravých drahých kovů jako je například zlato nebo stříbro. A to při zachování typických vlastností chirurgické oceli, mezi které patří právě výše zmiňovaná tvrdost nebo barevná stálost.

Jestliže vás vlastnosti šperků z chirurgické oceli zaujali, můžete si jeden rovnou koupit. Zamiřte na eshopu Sperkymahu.cz a vyberte si z široké nabídky krásných šperků za výhodné ceny. Vybírat přitom můžete z různých druhů sortimentu určených nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.