Potřebujete odhlučnit podlahu? Jde to!

Máte doma malé děti, které, ač je možná napomínáte několikrát denně, prostě rády běhají, křičí, dovádějí a hrají si. A jelikož jsou jejich pohyby a koordinace teprve v „plenkách“ kdy se vše rozvíjí a je potřeba na ně brát ohled, může se často stávat, že sousedé pod vámi nebudou nadšení, když se jim každou chvíli houpe lustr nebo je ruší to, když děti při hře skáčou a podobně. Když bydlíte v domě, nerušíte cizí lidi, ale obvykle někoho doma. A to také není příjemné. Jde to nějakým způsobem vyřešit? Ano, jde!

Hluky a vše ostatní

Podlaha může být neočekávaným, ale o to zákeřnějším zdrojem hluku, který snadno otráví vás a především pak ty, kterých se to týká. Možná si to ani neuvědomíte, ale můžete při své chůzi a jednotlivých činnostech, které doma provádíte, nadělat spoustu hluku. Jaké ruchy nejčastěji podlahou procházejí, kde se berou a hlavně, jak je co nejefektivněji odstranit. Existuje také kročejová izolace, hluk od sousedů, ale také izolace tepelné a principu lisovaných izolačních desek. Je toho zkrátka hodně a když hledáte pomocníka, který by v tomto ohledu pomohl, pak to jsou akustické desky. Ty jsou vhodné například k odhlučnění podlahy, stropu, stěny, dveří, oken a mnoho dalšího.

Zvuky, které se mohou z podlahy linout, mají různé příčiny. Začněme tak zvaným kročejovým hlukem, jehož řešení se nazývá kročejovou izolací podlahy. Tento druh lomozu vychází ze samotné konstrukce, nebo ještě lépe stavu podlahové konstrukce. Většinou se tak projevují hlavně staré dřevěné podlahy a stropy.

Jak totiž dům stárne, dřevo vlivem změn vlhkosti a teplot pracuje a velmi mírně mění své rozměry. I tak malé změny ale stačí na to, aby mezi jednotlivými dřevěnými díly vznikalo napětí, které pak při sebemenším pohybu vyústí v dobře známý vrzavý zvuk. I v tomto ohledu mohou pomoci akustické panely, které lze lepit na strop, podlahu i stěnu.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.