Podle čeho vybírat pomůcky k péči ozuby?

Abychom měli krásné bílé zuby, které budou zároveň i zdravé, je potřeba se o ně pečlivě starat. K tomu nám slouží celá řada zubních pomůcek a přípravků.

Pomůcky pro zubní hygienu

Současný trh nabízí celou řadu pomůcek a přípravků k péči o chrup.

  • Zubní kartáčky

Jedná se o základní pomůcku, bez níž se zubní hygiena neobejde. Vybírat můžete kartáčky určené pro různé věkové kategorie, neboť každá životní etapa má trochu jiné nároky a požadavky.

Kartáček by měl mít štětiny spíše měkčí a hustší. Pro snadnější manipulaci v dutině ústní je vhodná menší hlavička.

  • Mezizubní kartáčky

Vyčistí zubní plak, který se usazuje v mezizubních prostorech a na který nestačí kartáček klasický. S jeho výběrem vám poradí zubní lékař či dentální hygienista. Záleží na jeho správné velikosti. Malý kartáček neobsáhne potřebný prostor, velký zase může poškodit dásně.

  • Dentální nit

Vhodná volba pro místa, kam nelze použít mezizubní kartáček. Především tam, kde jsou zuby vtěsnaně hodně na sebe. Je však důležité nit používat správným způsobem. Ten vás naučí dentální hygienista.

Jak na bělení zubů?

Přestože budeme používat správnou techniku a vhodné přípravky i prostředky, mohou se na našich zubech objevit nechtěné skvrny. Pak následuje bělení zubů, jež zajistí zářivě krásný úsměv. Pro bělení se používají různé přípravky i přístroje. Patří mezi ně i LED sada pro bělení zubů, kterou naleznete na portálu vybelime.cz. Jedná se o šetrný, bezpečný a účinný způsob, jež zajistí bělost zubů až o několik odstínů. Manipulace s lampou je snadná a zvládne ji každý. Kromě toho nevyžaduje téměř žádnou speciální péči pro údržbu. Také ničí bakterie a tím zabraňuje tvorbě zubního kazu. Je šetrná nejen k zubům, ale i k dásním. Pokud hledáte prostředek pro domácí bělení zubů, pak je LED sada tou správnou volbou.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.