Péče o zdraví – vybírejte pečlivě výrobky, které konzumujete či využíváte

Dnes je velmi módní o své zdraví pečovat. Všude je k dostání mnoho informací, preventivní prohlídky jsou pro spoustu lidí běžnou součástí života. Kromě toho se snažíte žít tak, aby vašemu zdraví nic nechybělo. Vybíráte si, co si dáte k jídlu, řešíte, kdy se pohybovat, jak sportovat, co pro své tělo udělat. K tomu je zapotřebí také kvalitní jídlo a přípravky, které dnes a denně využíváte pro vlastní či rodinnou spotřebu. Zamysleli jste se někdy nad tím, že to, co využíváte, nemusí být úplně zdravé? Nad čím se můžete zamyslet?

Když nemůžete mléko

Bohužel se dnes objevují lidé, kteří z nějakého důvodu nemohou mléko či mléčné výrobky. Mají alergii, nedělá jim to dobře na pleť, cítí se unavení, zbytečně je to zahleňuje a mnoho dalšího. Co však, když mléko a mléčné výrobky máte rádi a chcete je, minimálně občas konzumovat? Rostlinná mléka jsou ideální volbou. Tato mléka pomáhají lidskému tělu, disponují minerálními látkami a jsou ideální i pro ty, kteří mají alergii na laktózu. Vyzkoušet můžete například mandlové mléko. Dodávají do těla hořčík, fosfor, draslík, vápník, napomáhá neutralizovat vnitřní prostředí těla a mnoho dalšího. Vyměňte jej za klasické mléko a uvidíte, jak tělu pomáhá.

Co dalšího tělu pomůže?

Zamysleli jste se někdy nad tím, čím si vlastně čistíte zuby? V drogérii nebo obchodech pořídíte zubní pastu, která je levná, kterou reklamují v televizi nebo takovou, která má bělící účinky. Výběr je tak zcela na vás. Přemýšleli jste někdy nad přírodní kosmetikou? Respektive přírodními zubními pastami? Pro někoho je vhodná zubní pasta bez fluoru. Fluor je lepší doplňovat do těla z potravin, tedy přirozenějším způsobem než ze zubní pasty. Někdo tvrdí, že právě v nich je fluor škodlivý, proto můžete vyzkoušet zubní pasty bez fluoru.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.