Opravdu mám být na pracovním pohovoru „sám sebou“?

Uchazeči o zaměstnání se často domnívají, že potřebují oslnit své tazatele znalostmi a dovednostmi pro řešení problémů, a vy rozhodně chcete udělat dojem.

Je to čas, kdy se uchazeč i náborový tým o sobě navzájem dozví a zjistí, zda mohou dobře spolupracovat. Pokud předvedete „nacvičenou show“, omezíte schopnost poznat, jestli se na pracovní pozici hodíte. Pokud chcete nastoupit do nové práce s jistotou, že jste se rozhodli správně, musíte být během pohovoru sami sebou. Zaujala vás nabídka práce Pardubice a přišla pozvánka na vytoužený pohovor? Buďte na něm přirození.

Jak se připravit na pohovor

Když najdete nabídky práce na pracovních webech, například cz.jobimi.com, zjistíte tam také podrobnosti o celé pracovní nabídce. Zjistěte si informace nejen o pracovní nabídce, ale také o celé společnosti. Při pohovoru se budete cítit uvolněněji a přirozeněji.

Absolvování testu osobnosti

Součástí pohovoru je zjištění, zda kandidát zapadne do kultury ve společnosti. Nejdůležitější vlastností kandidáta je autenticita.

Obvykle se náborář snaží zjistit:

  1. Budou ostatní s vámi rádi spolupracovat?
  2. Jste opravdu nadšeni pracovní příležitostí?
  3. Máte základní schopnosti, abyste tuto práci zvládli?

První bod: „Bude je bavit s vámi spolupracovat? je velmi subjektivní. Vyhněte se pokusům odhadnout, co můžete říci, abyste dostali náboráře na svou stranu. Místo toho buďte upřímní o svém stylu práce, typech prostředí, kde se vám daří, a o tom, jak komunikujete s ostatními lidmi.

Je to také příležitost pro vás, abyste zjistili, jak bude váš potenciální tým spolupracovat a jaký druh přátelství můžete očekávat.

I když tazatel pravděpodobně povede konverzaci o vašich schopnostech a zkušenostech, pamatujte, expert na vás jste jen vy sami.

Rozešlete své životopisy na pracovní nabídky, které naleznete na cz.jobimi.com. Pozvání na pohovory na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.