O odstranění podkožního tuku se postará kryolipolýza

Když snahy o hubnutí tradičním způsobem selžou, přijdou na řadu úvahy o modernějších metodách. Jednou z těch nejmodernějších je v současné době kryolipolýza – tedy zmražení tukových polštářků. Jedná se o neinvazivní a bezbolestnou metodu s dlouhodobým výsledkem. To z ní činí velice oblíbený a především efektivní způsob redukce podkožního tuku.

Jak kryolipolýza funguje?

Tukové buňky nacházející se v podkoží mají jednu specifickou vlastnost, a to zvýšenou citlivost na chlad. Právě s touto vlastností kryolipolýza pracuje. Využívá toho, že lze tukové buňky zlikvidovat chladem, aniž by se při tom poškodily okolní tkáně, jelikož ty jsou na chlad citlivé o poznání méně.

V praxi to vypadá tak, že se pomocí chladu tukové buňky zkrystalizují, díky čemuž odumřou. O zbytek už se postarají přirozené pochody lidského těla. Lymfatický systém odumřelé buňky jednoduše vyplaví z těla ven a je hotovo.

Metodu lze kombinovat i s dalšími zkrášlujícími postupy. Vhodná je např. injekční lipolýza, která slouží k modelaci těch částí těla, ze kterých nelze tukové polštářky zcela odstranit přirozeným způsobem. Injekční lipolýza neřeší nadváhu, slouží pouze k doladění křivek, proto je ideální jako doplněk kryolipolýzy.

Jak proces kryolipolýzy probíhá?

Jelikož je kryolipolýza neinvazivní metodou, nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Nemusíte nijak upravovat svou stravu ani dělat žádná speciální cvičení. Jediné, co musíte udělat, je dostavit se na samotné ošetření.

Při aplikaci vám bude na kůži umisťován speciální přístroj LipoCryo, který kombinuje vakuové sání s kryotechnologií. Pomocí vakuového sání přístroj vtáhne kožní řasu s tukovou tkání a následně z ní pomocí kryolipolýzy odebere teplo. Během toho můžete pociťovat mírný tlak či chlad, který ale rychle ustoupí. Jedna aplikace trvá zhruba půl hodiny.

Navíc po ošetření není nutná žádná rekonvalescence. Během 1-2 měsíců lymfatický systém odvede všechny odumřelé buňky z těla a dočkáte se finálního výsledku. Poté se rozhodnete, zda jste s výsledkem spokojeni, nebo zajdete na další aplikaci. Případně můžete podstoupit také výše zmíněnou injekční lipolýzu.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.