Kolagen hraje důležitou roli ve stárnutí pokožky

Kolagen je pro naše zdraví velice zásadní, protože tvoří 30 procent všech bílkovin v našem těle. A pozor na to, jeho produkce klesá již v produktivním věku. Děje se tak kolem 25. roku života a v 50 letech je ho až o 50 procent méně.

Přijde vám toto číslo doslova alarmující?

Tak si udělejte zásoby kolagenu dříve, než o něj začnete přicházet. Ve výsledku byste se potýkali se stárnutím pokožky a vrásky. Málokdo tuší, že má kolagen také, co do činění s vlasy. Prokrvuje pokožku hlavy a usnadňuje růst vlasových folikulů. Lidově řečeno brání vypadávání vlasů.

Kolagen se nenachází jen v potravinách a lze ho tělu dodávat i pomocí nejrůznějších suplementů.

Jaký je nejlepší kolagen na pleť? Ten, který vám bude vyhovovat ve všech ohledech. Můžete si zvolit vámi příjemnější formu. Kolagen v kapslích nebo krémech, záleží na každé ženě. V kapslích jsou ukryty i další vitamíny na vlasy a pleť.

Být krásná uvnitř, znamená cítit se tak i navenek

Každá žena touží po bezchybném vzhledu, ale jak to učinit? Hormonům jaksi neporučíme, a tak se velmi často stává, že nás na pleti potrápí nějaký ten pupínek. Co však lze ovlivnit, je zdraví naší pokožky a vlasů. Pravidelným užíváním těch správných vitamínů – můžeme docílit našeho ideálu. Pokud jde o přísun vitamínů, antioxidantů, minerálů a stopových prvků, buďte vybíravější.

Mezi nejlepší vitamíny na vlasy patří i tolik prospěšný vitamín C, který naleznete v běžném levnějším ovoci i zelenině. Pokud chcete sáhnout po něčem exkluzivním, zkuste granátové jablko. Je plné antioxidantů, které má přímý vliv na odbourávání volných radikálů.

Ty v těle působí jako toxiny a výsledkem nemůže být nic, než stárnoucí pleť, nezdravé vlasy, nehty, atp. O civilizačních nemocech ani nemluvě!

Užívání kolagenu s sebou nenese žádná rizika, takže proč si ho nedopřát? Zlepšení hydratace a pružnosti pleti je zřejmá, stejně jako pozitivní účinky na vaše vlasy.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.