Jak zajistit, aby vaše pleť při pobytu u moře netrpěla na podvyživení?

U moře se může stát lidem, kteří v těchto oblastech nebydlí dost jednoduše, že dojde k podvyživení pleti. Zatím co u nás nejsme zvyklí na většinu podmínek, tak u moře potkáme mnohem prudší UV záření ze slunce, přičemž i koupání v solném moři znamená pro pokožku poměrně dost velkou zátěž.

V součtu jsme tak sice na příjemné dovolené, ale také jsme na naprosto ideálním místě, kde se může prudce zhoršit kvalita naší pleti. Naštěstí ale existuje celá řada výrobků, která nás v těchto podmínkách dokáže podržet.

 

Kůže lehce přichází o minerály

Na slunci a také ve slané vodě je společné to, že kůže nedokáže tak moc efektivně udržovat minerály, jako je tomu v našich podmínkách. Proto se může stát, že začne poměrně rychle schnout a praskat, protože regenerace nebude fungovat tak, jak přesně má. Jednou z možností je minerální kosmetika, která vám umožní přímo na dovolené neustále vyživovat pleť dostatkem důležitých minerálů a živin.

Samotná kosmetika je v tomto ohledu brána především jako ty druhy kosmetiky, které můžeme používat v noci a při odpočinku, jako jsou různé druhy krémů a doplňků. Mimo nich ale máte další velice dobrou možnost, jak můžete udržet ideální hladinu minerálů v pleti. Jedná se konkrétně o minerální make-up, který se může nosit po celý den. Ačkoliv se slušná část z něj smyje v moři, tak je stále potřeba říct, že vyživovaná pleť dostane už předem to, co potřebovala. Její výživa a předávání minerálů totiž není ničím zdlouhavým. Za pár desítek minut již kůže vyčerpá vše, co bude potřebovat.

Vitamíny jsou extrémně složité

U moře si říkáte, že vyživovat pleť vitamíny asi není úplně nutné. Jenže nejsou vitamíny, jako vitamíny. Některé si dokáže tělo syntetizovat samo při trávení jídla, nebo právě při trávení času přímo na plážích a podobných místech. Jedná se většinou o takové vitamíny, které jsou vázané na vodu. Přitom jsou ale vitamíny, které jsou řazeny vyloženě k tukům. Příkladem může být vitamín E. Proto jsou také krémy s vitamínem E extrémně oblíbené na podobné dovolené. Jednoduchým pravidelným natřením předejdete tomu, že by se vám na dovolené u moře na vysněných plážích mohla výrazně zhoršit pokožka.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.