Intimní hygiena u dětí: naučte je správné hygienické návyky

Jak probrat tohle citlivé téma? Jako maminka zřejmě tušíte, že je potřeba své malé holčičce vysvětlit, proč je důležité mýt se i tam „dole“. Donedávna jste to byla vy, která vše obstarávala, ale vaše dcera je již ve věku, kdy je nutné ji vést k samostatnosti.

Kromě toho, že si dítě dokáže samo umýt ruce a obličej, musí se také postupně naučit omývat vlasy a genitálie. Zvláště podstatné je také dodržování hygienických zásad při menstruaci. Nicméně od šesti let by si dívka měla umět umýt intimní partie sama bez kontroly. A u některých dívek může přijít menstruace klidně i v jedenácti letech, je tedy potřeba začít s osvětou i tímto směrem, a to poměrně brzo.

Jak udržovat správnou hygienu pochvy?

Patří k tomu i denní výměna spodního prádla. Čisté kalhotky jsou základ. A jaký materiál? Rozhodně je to bavlna, která je prodyšná a nejvhodnější. Umožňuje intimní zóně „dýchat“ a je menší pravděpodobnost, že se tu budou množit bakterie.

Genitál je nutné omývat zejména v labiální oblasti. Vagína má samočistící schopnost, co se týče vnitřního prostředí. Rozhodující je intimní hygiena – mytí provádět zepředu dozadu, aby se škodlivé bakterie nerozšířily do oblasti močové trubice, což se děje přenosem z konečníku. A malé holčičky to musí slyšet opakovaně. Pokud je uvidíte, že se takto utírají i po vykonání malé potřeby, zasáhněte.

Vulva je citlivá oblast, která se dotýká spodního prádla, proto vyžaduje zvláštní péči. Umývejte se denně a zvolte k tomu správnou kosmetiku od GYNELLA®. Speciální intimní mycí gel je přesně navržen pro konkrétní potřebu dívek, dospívajících i starších žen.

Po umytí je vhodné se dokonale otřít čistým vypraným ručníkem, aby se zde nehromadila vlhkost. Ta je v konečném důsledku hlavní příčinou plísňových infekcí. Spoustu dospívajících dívek a žen si zvyklo na používání slipových vložek na případný únik moči po toaletě nebo i na případný výtok. Intimní mycí gel pro holčičky a pro vás včetně vložky vás udrží v suchu a čistotě.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.