Homestaging při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti nemusí být martyrium. Stačí ji řádně připravit, a zájemců se objeví tolik, že je budete muset přehazovat vidlemi. Nevěříte, protože za vás hovoří zkušenosti? Tak si vzpomeňte, kolik úsilí jste věnovali homestagingu. Že netušíte, o čem je řeč? Překvapivě nejde o nic nového pod sluncem, Barb Schwarz přišla s touto metodou již v roce 1972. Než však se soubor specifických postupů dostal do Evropy, chvíli trvalo. U nás je na vzestupu až nyní, většina lidí výhody „stagingu“ teprve objevuje.

V čem tkví jeho největší přínos?

Výhody home stagingu by se daly shrnout do jedné věty. Díky důkladné přípravě nemovitost prodáte mnohem rychleji a vyhnete se mnohdy nezbytnému prodeji pod cenu. Jak je to možné?

Možnosti, jak urychlit prodej bytu či domu, jsou poměrně omezené. S lokalitou nic moc nezmůžete a jediné, s čím lze hýbat, je nabídková cena. Problém nastává v momentě, kdy zájemce nemotivuje k osobní prohlídce ani atraktivní cenovka. A právě v tomto směru vyhrává homestaging na celé čáře. Perfektní fotografie interiéru útočí na emoce.

Podle odborníků je homestaging nejefektivnější marketingový nástroj, který byl v souvislosti s prodejem nemovitostí vyvinut. Lidé, kteří se ho naučí využívat, získají ohromný náskok před konkurencí.

Základní principy aneb Jak na homestaging snadno a rychle?

Hlavní myšlenkou homestagingu je snaha o dosažení útulného, ale neutrálního prostředí, ve kterém by se mohl cítit jako doma každý. Zatímco holé stěny vyvolávají dojem opuštěnosti, přítomnost osobních věcí a nevhodného nábytku zase odkazuje na vkus stávajícího majitele, což může spoustu potenciálních zájemců odradit. Bytový designér proto musí eliminovat vše, co by mohlo pokazit výsledný dojem.

„Nastagovaný“ interiér je trochu jako hotelový pokoj. Z fotografií je patrná čistota a pečlivý úklid. Místnosti jsou světlé, funkční a prostorné, zkrátka v nejlepší formě. Jinými slovy – potenciál daného prostoru se projevuje naplno a případné nedostatky mizí pod rouškou rafinovaných aranžmá.

Nezvládnete to svépomocí? Obraťte se na profesionály

Vyladit interiér tak, aby byl na fotkách dokonalý, není tak snadné, jak se na první pohled jeví. Bez zkušeností a pokročilejších znalostí problematiky bytového designu valného výsledku nedosáhnete. Ale nemusíte si z toho dělat těžkou hlavu, homestaging a fotostaging se stává nedílnou součástí služeb většiny renomovaných realitních kanceláří. Dokonce ho často nabízí zcela zdarma, takže se nemusíte obávat neměrně vysokých nákladů.

Další informace o homestagingu a dalších efektivních strategiích, jak zvýšit cenu nemovitosti, najdete například na blogu MAXIMA REALITY – české realitky, která již téměř čtvrt století pomáhá klientům ve všech oblastech prodeje.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.