Chorvatské ostrovy nabízí prožití nádherné dovolené

Chorvatsko patří v Česku mezi nejvíce oblíbené destinace k trávení dovolené u moře. Krátká vzdálenost, nízké ceny, azurové moře a vstřícní lidé jsou nejčastějším důvody, proč se Češi vrací do Chorvatska opakovaně. Ačkoliv je mnoho krásných míst, kde trávit dovolenou na pevnině, Chorvatsko ostrovy stále více přizpůsobuje turistům a není se tak čemu divit, že i jejich obliba velmi stoupá.

Krk

Téměř 20 000 místních obyvatel nazývá tento rozmanitý ostrov domovem, jejich předkové podléhali římské, avarské, frankopské, benátské, habsburské a italské nadvládě. Hlavní město Krk odráží velkou část této historické bohaté minulosti, panoramatický Vrbnik je malý klenot, malinské zákoutí s kvalitní gastronomií a pláže Bašky přilákají každoročně mnoho turistů.

Murter

Téměř na opačných koncích dalmatského ostrova Murter jsou dvě osady, které se používají jako brány ke dvěma velmi oblíbeným letním atrakcím. U úzkého kanálu, vedoucího na pevninu, je Tisno, v blízkosti festivalového místa pro hudební akce jako Soundwave, Suncebeat a Electric Elephant. Právě zde přemístil legendární Garden Club své alfresco aktivity z Petrčane u Zadaru. Na severním cípu Murteru je největším městem se stejným názvem hlavní místo pro výlety do jedinečného souostroví Kornatského národního parku.

Silba

Toto malé, ospalé místo, kde nejezdí žádná auta, nejsou žádné hotely – a mezi polovinou července a koncem srpna také žádná kola, je ideální pro ty, kteří touží po klidu a relaxaci. Zájezdy Chorvatsko nabízí nejen do destinací, kde to žije.

Lošinj

Cres a Lošinj byly dříve jedním ostrovem, dokud prastarý liburní kmen nevykopal kanál v Osoru. Zdravé účinky mořských vánků, čisté vody a 2 600 hodin ročního slunečního svitu vynesly Lošinj v roce 1892 jako oficiální označení jako lázeňské středisko. Činnost se soustředí kolem dvou měst se zavádějícími štítky. Mali Lošinj, „Malý Lošinj“, je větší osada, asi čtyři kilometry od malebného malého Veli Lošinju. „Velký Lošinj“. Malý Lošinj, největší ostrovní město na Jadranu, se 7 000 obyvateli, je rozložen, podél přístavu, lemovaný Habsburskými fasádami. Procházka z jednoho konce přístavu na druhý trvá 20 minut – je to pěkná pláž lemovaná skvělými hotely, restauracemi a bary.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.