5 důvodů proč bychom měli kotvičník užívat každý den

Kotvičník obsahuje ve svých kořenech a plodech ohromné množství anabolických steroidů přírodního původu. Proto silně ovlivňuje růst svalů a tkání. Kromě toho je také přirozeným zdrojem bioflavonoidů, tříslovin a glykosidů. O mnohých účincích této rostliny se stále ještě neví úplně všechno. Z toho, co je ale již současné vědě známo, můžete profitovat i vy. Které jsou nejdůležitější vlastnosti kotvičníku, kvůli kterým stojí za to mu věnovat pozornost?

1.  Zvýšení hladiny testosteronu a vyšší libido

Většina lidí má kotvičník spojený s jeho pozitivním působením na hladinu hormonu testosteronu, který u mužů začíná klesat okolo 40. roku věku. Jeho nedostatek má vliv nejen na zvýšené ukládání tuku zejména v oblasti břicha, ale také na duševní rozpoložení. Muži, kterým klesá testosteron, mívají sklony k depresi a právě s tímto neduhem dokáže kotvičník v pravou chvíli účinně zatočit.

2.  Zmírnění příznaků menopauzy

Ženy v přechodu trpí mnoha nepříjemnými příznaky tohoto stavu. Mimo jiné jde o návaly horka, pocity hučení v hlavě, vysoký krevní tlak, potíže s usínáním a podobně. I s těmito stavy dokáže kotvičník pomoci. Harmonizuje totiž hormonální soustavu nejen u mužů, ale také u žen. U těch ale neovlivňuje testosteron ale estrogen.

3.  Podpora vysokého výkonu

Přídavek kotvičníku najdete také v přípravcích pro sportovce a kulturisty. Tato rostlinka totiž obsahuje látky, které podporují růst svalů a to je přesně to, co ti, kteří posilují, potřebují. Kromě toho dokáže kotvičník pomoci s regenerací pohybové soustavy.

4.  Zlepšení trávení a střevní peristaltiky

Kromě regulace vysokého krevního tlaku a pozitivního působení na hladinu cholesterolu, má kotvičník také vliv na funkci střev. Můžeme jej směle zahrnout mezi bylinky na střeva, které pomáhají vylepšit složení střevního mikrobiomu a tím zvyšují tělesnou imunitu.

5.  Vyladění organismu po prodělaných nemocech

Prošli jste v nedávné době zápalem plic, angínou anebo obyčejnou chřipkou? Nedaří se vám zbavit se posledních příznaků choroby? Kotvičník podpoří vaše tělo v tomto boji a vám dodá sílu k provedení posledního kroku k úplnému vyléčení. Vložte se do jeho rukou a důvěřujte mu, vyplatí se vám to. A je úplně jedno, jakým typem choroby jste trpěli, kotvičník totiž působí komplexně a vždy si najde to, co tělo potřebuje a vhodně to doplní.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.