3 důvody, proč byste měli vašim dětem nahlas číst

O tom, že je čtení knih prospěšné, jste už určitě slyšeli. Věděli jste ale, že to samé platí i o předčítání malým dětem?

Čtení knih přináší celou řadu zdravotních benefitů. A to nejen pro dospělé, ale i pro ty nejmenší. Vzít do ruky knihu a začít číst vašim dětem není nic těžkého. Oni z toho přitom budou čerpat až do konce života. Jaké jsou tedy výhody čtení malým dětem?

Jednodušší start

Vyberte společně se svým dítětem ty nejoblíbenější knihy a pusťte se do velkého dobrodružství. Nejenže vás to bude bavit, ale zároveň tak vašemu dítěti dáte kvalitní základy, které mu přijdou vhod nejen ve škole. Hlasitá četba totiž rozvíjí gramotnost. Vaše ratolesti tak budou mít představu o správném frázování a dalších náležitostech. Jakmile tedy nadejde čas k tomu, aby samy začaly číst nebo psát, budou mít start výrazně zjednodušený.

Láska ke čtení

Nezáleží na tom, jak dobří čtenáři jste. Jestliže projdete databáze spisovatelů, najdete vhodnou knihu a budete vašim dětem pravidelně číst, dříve nebo později určitě uvidíte výsledky. Vhodný výběr je ale naprosto klíčový. Kvalitní čtivo totiž posluchače vtáhne do děje a vyvolá v nich chuť sami si něco přečíst. A to by mělo být vašim cílem. Jestliže tedy budete vašim dětem číst už od malička, s největší pravděpodobností v nich zakořeníte lásku ke čtení, které se jen tak nezbaví. A vydrží jim to až do dospělosti.

Lepší slovní zásoba

Předčítat svým dětem je dobré nejen v útlém věku. I ti starší to určitě ocení. Děti jsou totiž zpravidla poslechově na vyšší úrovni než při samotném čtení. Jestliže si spolu tedy čas od času sednete a budete jim sami předčítat, zpřístupníte jim tak i složitější myšlenky. A hlavně s pomocí kvalitního čtiva začnete budovat velkou slovní zásobu. Ta se bude hodit nejen ve škole, ale také v běžném životě. Proto rozhodně neváhejte a svým dětem pravidelně čtete. Dáte jim tak skvělé základy do života, které by jinak musely pracně získávat někde jinde.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.