3 důvody, proč byste měli vašemu dítěti číst knížky

Chcete mít doma inteligentního studenta s výborným prospěchem? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Čtením totiž můžete vaše dítě k tomuto cíli výrazně přiblížit. Vybírat knihy můžete za naší knižní databáze.

V dnešní době už čtení nepatří mezi ty nejoblíbenější aktivity. A to jak mezi staršími, tak mezi nejmladšími. Svítící monitor je totiž přitažlivější než zajímavá kniha. To je ovšem chyba. Věděli jste totiž, že čtení vašim dětem přinese celou řadu benefitů, za které vám v dospělosti poděkují?

Náš tip: Přemýšlíte o tom, že si rozšíříte svou domácí knihovnu? Nemusíte kupovat knihy nové. Bazar knih nabízí spoustu zajímavých kousků a navíc ušetříte nejen peníze, ale i přírodu.

Podporuje kreativitu a fantazii

Děti jsou od přírody zvídavé. Pokud jim ale začnete už od útlého věku číst, tato schopnost společně s kreativitou nebo představivostí bude u vašeho dítěte na mnohem vyšší úrovni než u jeho vrstevníků. Nemusí jít přitom o nejčtenější knihy nebo o nejoblíbenější knihy. Stačí vybrat takový titul, který vaše dítě naučí základní hodnoty jsou jsou dobro nebo zlo, empatie, odpovědnost nebo řešení různých situací. A k tomu se naprosto dokonale hodí především pohádky. Vybírat můžete také přímo z databáze spisovatelů.

Rozvíjí mozek

Možná se vám může zdát, že vás dítě v útlém věku ještě příliš nevnímá, to ale není pravda. Čím dřív začnete číst, tím více bude moct váš potomek z benefitů těžit. Věděli jste například, že čtení rozvíjí u dětí schopnost učit se? K tomu všemu má velký vliv na intelektuální úroveň. Čtení totiž stimuluje mozkové buňky, které jsou teprve ve vývinu. A v tom nejhorším možném případě jim můžete pomoct vybudovat pozitivní vztah ke knihám.

Lepší slovní zásoba

Bohatá slovní zásoba hraje důležitou roli nejen na samotném začátku života. Oblíbené a nejčtenější knihy totiž dítě naučí slova, která by jinak nemělo možnost slyšet. To přijde vhod nejen při testech z češtiny ve škole, ale také v běžném životě. Kromě toho si čtením trénuje koncentraci a soustředění. A to je v dnešní době, kdy schopnost soustředění klesla na historické minimum, velice důležité. Čtením tak můžete pozvednout doslova tragických průměrných osm sekund soustředění na mnohem vyšší úroveň a dát tak vašemu dítěti skvělý základ do jeho dalšího života.

Separator image Publikováno v kategorii Ostatní.