Žehlení košile – jak je to správně?

Žehlení je pro někoho výborný relax, ale pro někoho to je povinnost, ze které by se nejraději vyvlíkl. Bohužel, pokud chcete chodit krásně a čistě oblečeni, pak je nutno sáhnout po žehličce a vyžehlit. Žehlení košil je pro mnohé ženy „horor“. Jak košili vyžehlit správně? A zároveň rychle?

Čtěte cedulku

Asi je to rada, nad kterou protočíte oči, ale věřte, že se z ní mnoho dozvíte. A to nejen pro samotný akt praní, ale také při žehlení, zjistíte, z jakého materiálu košile je a také zjistíte, jakou teplotu nastavit na žehličce.

Důležitá voda

Žehlička potřebuje dolít vodu do zásobníku, jedině tak můžete žehlit košili bez problémů. Když pár minut před žehlením pokropíte košili na ramínku, výsledek bude skvělý a žehlení bude mnohem jednodušší.

Začít od límce

Žehlení košile začínejte od límce, od prostředku postupujte pomalu k oběma stranám, otočte a opakujte. Jako druhé přichází na řadu manžety. Všechny knoflíčky rozepněte a přežehlete.

Přední část

Dále pokračuje u přední části, zvolte stranu s knoflíky a poté tu druhou. Následně začněte žehlit zadní část a poté přejděte k rukávům. Až bude vyžehleno, dejte na ramínko.