Víte, jak vybírat správně dětský nábytek?

Kdo z nás by si nepřál, aby měly jeho děti krásný a útulný dětský pokoj, ve kterém se budou rády hrát, ale také ve kterém se rády posadí a budou se učit, budou zde mít prostor na popovídání si s kamarádem, který přišel na návštěvu, nebo si zde budou moci pozvat spolužáka na přespání? To vše je možné. Stačí, aby byl dětský pokoj vybaven s ohledem na věk a zájmy dítěte. 

Dětský nábytek pro kluky i holky

V nabídce obchodů najdeme barevný dětský nábytek, který můžeme vybírat v barvách „holčičích“, „klučičích“ nebo neutrálních. Kupříkladu na webových stránkách e-shopu sg-nabytek.cz můžeme vybírat kvalitní nábytek pro děti za příjemné ceny, a to jak pro miminka, tak pro děti větší nebo takřka dospělé. 

Dětské postele nemusíte nechávat vyrábět na míru u stolaře. Ať už hledáte patrové postele, abyste zdravě ukládali večer co večer dvě nebo tři děti, chcete postel ve tvaru domečku nebo auta, příp. chcete postele s úložným prostorem nebo možností rozložení, vše zde najdete. Nechybí ani postele „střední“, tedy velikosti 160 x 80 cm dětské postele v klasické velikosti o rozměrech 90 x 200 cm.

Nač si dát při výběru dětského nábytku pozor?

U maličkých dětí musí být kompletně nábytek vyroben ze zdraví nezávadných materiálů, což platí i o nátěrových hmotách. Nejen postýlku děti rády ožužlávají, nezávadnost je tak základ.

U větších dětí je podstatná stabilita a pevnost nábytku. Přece jen, děti vylezou, kde se jen dá, u komod a skříní je namístě uvažovat o přišroubování ke zdi. 

V případě, že zvažujete nákup vitríny do dětského pokoje, aby si děti mohly vystavit své poklady, plyšáky, uložit knížky atd., u menších dětí se vyhněte proskleným typům nábytku, aby dvířka nerozbily a nehrozilo jim poranění. Ve studentském věku už je i tento typ skříní bezpečný. 

Pokud máte v dětském pokoji dost místa, zvažte i nákup menšího gauče nebo křesel. Dětem přinesete možnost příjemně se usadit a vychutnat si čas s kamarády. Budou za soukromí v pokoji velmi rády.