Správné stravování aneb jaký příklad dát dětem v kuchyni?

Děti obecně přejímají od rodičů mnoho zvyků a v kuchyni to není výjimka. Kladete jim na srdce, jak musejí jíst ovoce a zeleninu, dorty a sladkosti jen občas a hlavně musí jíst pravidelně. Když to nedodržujete sami, děti vás vidí a logicky se začnou ptát, proč to neděláte i vy.

Jezte pravidelně

Je to základ správné výživy a je nutno jíst pětkrát až šestkrát denně menší porce. Nejdůležitější je snídaně, naučte děti správně snídat, protože to vám zajistí 20 – 25% denního energetického příjmu. Následuje dopolední svačina v podobě ovoce. Ke každému jídlu je dobré přidat porci zeleniny.

Jezte pomalu

Zhltnete snídani ve spěchu, při oblékání nebo balení věcí do práce. Svačíte u počítače a večeříte u televize? Dětem asi moc dobrý příklad nedáváte. Na jídlo je dobré si najít čas, jít pomalu, vsedě, u stolu.

Smažené a tučné vynechejte

Asi ne úplně, protože když vám to chutná, určitě si chcete občas něco nezdravého dát, za odměnu. I dětem dejte pravidla, například když mají rády fast food, dejte jim pravidlo jednou měsíčně, nebo jednou za dva měsíce a podobně.