Spánek – jak zlepšit jeho kvalitu?

Spánek je jedním z klíčových faktorů, který je nutný pro energii, odpočinek těla a celkové zregenerování. Spánek je důležitý také pro správné držení páteře, správný metabolismus, zdraví. Osm hodin spánku by lidé měli dodržovat, ale ne všichni to tak skutečně mají. Máte problémy se spánkem? Chcete zlepšit jeho kvalitu?

Omezte světlo

A tím světlem myslíme také takzvané „modré světlo“, tedy světlo z televizí, notebooků, tabletů a smartphonů. Je-li v místnosti mnoho světla, potlačuje to produkci melatoninu, to má vliv na schopnost usnout. Když usnete, pak se snižuje kvalita, během dne se několikrát budíte.

Jídlo se sacharidy

Mnoho lidí omezuje příjem sacharidů, zejména před spaním. Jenže je to právě důležité, protože to může pomoci zlepšit spánek. Jídlo obsahující sacharidy zkonzumované před spaním (hodinu a víc) může zrychlit efekt usínání a spánek celkově.

Kde spíte?

V ložnici by neměla být televize a další rušivý element, před spaním pořádně vyvětrejte, stáhněte topení na střední, dbejte na kvalitní postel a matraci, která vašim zádům ulehčí.