Citron v domácnosti – kde všude může pomoci? 1

O citronu a jeho účincích se toho napovídalo mnoho. Je nejen skvělým zdrojem vitamínu C, pomáhá ochutit nápoje, čaj, můžete s jeho pomocí péct maso, ryby. Citron však může pomoci také v domácnosti, vytvoříte s jeho pomocí jednoduché čistící a další prostředky. Vyzkoušejte níže přiložené rady!

Skvělý čistič

Máte doma špínu, které se nemůžete zbavit? Vyzkoušeli jste takřka všechno, ale nic nepomáhá. A co citron? Dejte do zavařovací sklenice kusy citronu se slupkami a zalijte bílým octem. Nechejte dva týdny na tmavém místě, den co den zatřeste celým obsahem. Po dvou týdnech slijte vodu, která se v nádobce vytvořila, a přidejte teplou vodu. Celou směs přelijte do rozprašovače a máte univerzální čistič.

Odpuzovač hmyzu

Hmyz v domácnosti je vždycky nepříjemný. Kupujete spoustu produktů, které mají hmyz udržet dál od vaší domácnosti, ale pořád se to nedaří? Vyzkoušejte citron! Škrabkou na brambory nastrouhejte kůru z jednoho citronu, dejte do papírové utěrky a svažte dohromady. Umístěte v blízkosti oken a hmyz nebude mít šanci!