Bezpečnost dětských pokojů

U většiny dětí nastane čas, kdy se odstěhují od rodičů z ložnice do svého království. Rodiče se snaží dětem udělat jejich pokoje, co nejkrásnější. Z nabídky prodejců v dnešní době je opravdu z čeho vybírat. Ale i zde číhá na rodiče a hlavně děti spoustu nástrah.

Nábytek

Při výběru nábytku dbejme na kvalitu a složení materiálů použitých k výrobě. Velkou pozornost věnujme lepidlu, které obsahuje formaldehyd. Ten je pro člověka vysoce karcinogenní a způsobuje rakovinu. Lepidlo s formaldehydem se používá k výrobě lepidel na překližky a koberce.

Dalším potencionálním důvodem k úrazu dětí mohou být úchytky. Bezpečnější jsou úchytky oblých tvarů. Děti, obzvlášť batolata, se na nábytek různě věší a opírají a tím hrozí následné převrhnutí. Jejich přivrtáním ke zdi tomu můžeme zabránit. Nevyhovující jsou také skleněné vitríny. Hrozí roztříštění skla při nevinné hře s balónem nebo kostkami. Ochrany ostrých rohů u komod a polic koupíme ve většině obchodů s nábytkem.

Podlaha

Děti si nejčastěji hrají na zemi, proto není vhodná dlažba, která je velice chladná. Teplejší, a na údržbu lepší, je lino nebo marmoleum. Uprostřed pokoje pořídíme koberec na který nalepíme protiskluzové podložky. Ty zabrání koberci v pohybu. Pokud uvažujeme o koberci v celém pokoji, upřednostníme koberec s nízkým vlasem. Údržba je méně náročná a drží se v nich méně prachu.

Okna a dveře

K oknům se prodávají bezpečnostní klíče, aby si potomek nemohl sám okno otevřít. Někteří výrobci nabízí speciální kování, které dětem zabraňuje pootočit kličkou. Dveře by měly jít otevřít až ke stěně. Když trčí v místnosti, dítě v zápalu hry do nich může narazit.

Dalším velkým nebezpečím pro děti mohou být elektrické zásuvky. Krytky do nich stojí pár korun a zabrání velkému neštěstí.

Barvy vybíráme klidné a teplé. Výrazné barvy děti dráždí a naším cílem je spokojené a šťastné dítě.